Süper lig’de geride kalan 5 haftada toplam 320 dakika sahada kalan golcü oyuncu henüz gol ile buluşamazken resmi maçlarda tek golünü Ziraat Türkiye kupasında Serhat Ardahan’a karşı kaydetti.

Suk ligin 5. Haftasında oynanan Atiker Konyaspor maçında ise ilginç bir istatistiğe imza attı.

Trabzonspor’un 1-0 kazandığı maçta 90 dakika sahada kalan Hyun-Jun Suk maç boyunca yaptığı 7 faulle süper ligin 5. Haftasının en çok faul yapan oyuncusu oldu. Ayrıca Suk yaptığı 7 faulle süper ligde bu sezon bir maçta en fazla faul yapan oyuncu durumunda.

Yıldız oyuncu 3. haftada oynanan Osmanlıspor maçında da 5 faulle haftanın en çok faul yapan oyuncusu olmuştu.

Ancak bu faullerin çoğu Trabzonspor’un oynadığı sistemin gereği. Ersun Yanal’ın sisteminde çok adamla hücum yapan Trabzonspor’da rakip kontratakları önlemeye yönelik taktiksel faullere sıklıkla başvuruluyor.

Bilindiği gibi Atiker Konyaspor maçı sonunda konuşan Atiker konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman da Trabzonspor’un çok faul yapmasından şikayetci olmuş ve özellikle faulleri taktik gereği yaptığını belirtmişti.

Kocaman maç sonunda “Trabzonspor'un cüretkar bir oyunu vardı. 7-8 oyuncu ileri çıktı, rakibin dönüşleri olmaması için fauller yaptılar.” diye konuşmuştu.

Suk faul konusundaki liderliği ile Aykut Kocaman'ı da haklı çıkarmış oldu.

Kaynak: Haber61.com.tr