1461 Trabzon’da yeni sezonda nasıl bir oluşumla devam edileceği belirsizliğini korurken, ortaya atılan bir çok iddianın ise nasıl yanıt bulacağı merak konusu oldu.

PTT 1. Lig’den 2. Lige düşen ve yeniden üst ligi kendine hedef olarak belirleyen 1461 Trabzon takımında başkan Turan Altuntaş basının karşısına çıkacak. Spor camiasının bir kesiminin bu toplantıda istifa kararı alacağını iddia ettiği Altuntaş’ın istifa kararını aklına bile getirmediği ve kendisinin ve yönetiminin görevinin başında olduğu mesajını basınla paylaşacağı iddia edildi.

Kulislerde dolaşan bir diğer iddia ise başkan Turan Altuntaş’ın istifa etmesi halinde Trabzonspor  yöneticisi Özer Bayraktar’ın 1461 Trabzon oluşumunun başına getirileceği ve 1461 Trabzon’da bu şekilde bir değişimin planlandığı iddia edildi.

Trabzonspor kulüp başkanı Muharrem Ustanın 1461Trabzon takımıyla ilgili açıklamalardan kaçınması akıllarda farklı senaryolar doğururken seçim öncesi verilen vaatlerin yerine getirilmemesinden ötürü 1461 Trabzon’da suların durulmayacağı yorumları yapılıyor.